25 Eylül 2010 Cumartesi

İDSO Ekim-Kasım-Aralık 2010



İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI

08 Ekim 2010 AÇILIŞ KONSERİ
YER:Aya İrini
Saat:20:00

ŞEF:Andrew GREENWOOD
1.Solist:Sirel YAKUPOĞLU (SOPRANO)
2.Solist:Erdem ERDOĞAN (TENOR)
3.Solist:Tamer PEKER (BARİTON)
ve Ankara Devlet Çok Sesli Korosu

PROGRAM
CARL ORFF :Carmina Burana



15 Ekim 2010
YER:Aya İrini
SAAT:20:00
ŞEF:Andrew GREENWOOD
Solist:Benyamin SÖNMEZ (VİYOLONSEL)

PROGRAM
VAUGHAN WILLIAMS:The Wasps Uvertürü
A. DVORAK :Viyolonsel Konçertosu
VAUGHAN WILLIAMS:5. Senfoni




22 Ekim 2010
YER:Aya İrini
SAAT:20:00
ŞEF:Dorian WILSON
1.Solist:Birgül Su ARİÇ (SOPRANO)
2.Solist:Aydın UŞTUK (TENOR)

PROGRAM
G. VERDI:La Traviata -Un Di Felice
V. BELLINI:I Puritani- Qui La Voce
G. PUCCINI:Tosca- E Luce Van Le Stelle
G. PUCCINI:La Boheme- O Suave Fanciulla
C. GOUNOD:Romeo e Juliette- Je Veux Vivre
F. CILEA:L’Arlesiana- E La Solita Stroria Del Pastore
G. DONIZETTI:L’Elisir D’Amore Caro Elisir
D. ŞOSTAKOVİÇ:5. Senfoni


29 Ekim 2010 Cumhuriyet Bayramı Konseri
YER:Aya İrini
SAAT:20:00
ŞEF:Antonio PIROLLI

1.Solist:Bruno SCHNEIDER (Korno)
2.Solist:Ertuğrul KÖSE (Korno)
3.Solist:Ozan GÖKTAN (Korno)
4.Solist:M.Tuna ERTEN (Korno)

PROGRAM
JEAN SIBELIUS:Finlandiya Uvertürü
R. SCHUMANN:Konser Parçası
FERİT TÜZÜN:Çeşmebaşı Süiti
FERİT TÜZÜN:Türk Kapriçyosu



05 Kasım 2010
YER:Caddebostan Kültür Merkezi
SAAT: 20:00
ŞEF:Ender SAKPINAR
Solist : LAURE FAVRE KAHN (PİYANO)

PROGRAM
M. RAVEL:Piyano Konçertosu Sol Majör
C. DEBUSSY:Küçük Süit
G. FAURE:Pavane
C. GOUNOD:Faust



12 Kasım 2010 Atatürk'ü Anma Konseri
YER:Fulya Gösteri Merkezi
ADRES: Hakkı Yeten Cad. No.10 BJK Süleyman Seba Kompleksi/ Fulya
SAAT:20:00
ŞEF:Paul MANN
Solist:Gülsin ONAY (PİYANO)

PROGRAM
L. BEETHOVEN :Fidelio Operası Uvertürü
ULVİ CEMAL. ERKİN :Piyano Konçertosu
A. GLAZUNOV:Bir Kahramanın Anısına Ağıt
R. STRAUSS:Ölüm ve Değişim



26 Kasım 2010
YER:Fulya Gösteri Merkezi
ADRES: Hakkı Yeten Cad. No.10 BJK Süleyman Seba Kompleksi/ Fulya
SAAT:20:00
ŞEF:Dorian WILSON
1.Solist:Sıla ESER (VİYOLA)
2.Solist:Jenny FERRER (KLARİNET)

PROGRAM
HASAN FERİD ALNAR :Prelüd ve İki Dans
BRUCH :Viyola ve Klarinet için İkili Konçerto
G. BIZET:Do Majör Senfoni



03 Aralık 2010
YER:Caddebostan Kültür Merkezi
SAAT:20:00
ŞEF:Alpaslan Ertüngealp
Solist: Gilles APPAP (KEMAN)

PROGRAM
R. KORSAKOV :Antar Senfonisi
A. HAÇATURYAN:Keman Konçertosu



10 Aralık 2010
YER :Fulya Gösteri Merkezi
ADRES: Hakkı Yeten Cad. No.10 BJK Süleyman Seba Kompleksi/ Fulya
SAAT:20:00
ŞEF:Andrew GREENWOOD
Solist:Verda ERMAN (PİYANO)


PROGRAM
L. BEETHOVEN:5. Piyano Konçertosu
E. ELGAR :2. SENFONİ



17 Aralık 2010
YER:Fulya Gösteri Merkezi
ADRES: Hakkı Yeten Cad. No.10 BJK Süleyman Seba Kompleksi/ Fulya
SAAT:20:00
ŞEF:Dorian WILSON
Solist:Boris BERMANN (PİYANO)

PROGRAM
J. BRAHMS:1. Piyano Konçertosu
A. DVORAK:8. Senfoni



24 Aralık 2010
YER:Fulya Gösteri Merkezi
ADRES: Hakkı Yeten Cad. No.10 BJK Süleyman Seba Kompleksi/ Fulya
ŞEF:Naci ÖZGÜÇ
Solist:Tuncay YILMAZ (KEMAN)

PROGRAM
U.LVİ CEMAL ERKİN:Keman Konçertosu
DİĞER ESERLER:Daha Sonra Açıklanacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder